Co ma najmniej kcal w McDonald’s?

Co ma najmniej kcal w McDonald's?

W dzisiejszych czasach wiele osób zwraca uwagę na kaloryczność posiłków, które spożywają w fast-foodach. McDonald’s, jako jedna z najpopularniejszych sieci restauracji, również oferuje produkty o różnej wartości kalorycznej. Czy jest jednak jakiś produkt, który wyróżnia się na tle innych pod względem ilości kalorii? Okazuje się, że tak. Poniżej przedstawiamy produkty, które mają najmniej kalorii w McDonald’s.

Mało kalorii w produktach McDonald’s

Jeśli chodzi o ilość kalorii, jakie znajdują się w produktach McDonald’s, najmniej ich jest w sałatkach. Właśnie dlatego wiele osób, które zwracają uwagę na swoją dietę, wybiera je jako danie główne lub dodatek do burgera. Najmniej kalorii znajduje się w sałatce:

Nazwa produktu Kalorie
Mała sałatka owocowa 39 kcal
Mała sałatka warzywna 42 kcal
Mała sałatka Ceasar 99 kcal

Jednakże, jeśli chodzi o sałatki, warto zwrócić uwagę na sosy, które często dodaje się do nich jako dodatek. Najbardziej kaloryczny sos to oczywiście sos majonezowy, który zawiera aż 213 kcal na 100g. Warto więc wybierać sosy o mniejszej kaloryczności, takie jak sos winegret czy sos miodowo-musztardowy.

Jeśli zależy nam na tym, aby uniknąć kalorycznych dodatków, warto również wybierać produkty grillowane zamiast smażonych lub panierowanych. Na przykład, w porównaniu do klasycznego Cheeseburgera (295 kcal), Cheeseburger Grillowany ma o 33 kcal mniej.

Podsumowanie

W McDonald’s można znaleźć produkty o różnej ilości kalorii. Jeśli zależy nam na tym, aby zjeść coś, co ma najmniej kalorii, warto postawić na sałatki. Najmniej kalorii mają małe sałatki owocowe lub warzywne. Warto również pamiętać o kaloryczności dodatków, takich jak sosy czy frytki. Wybierając grillowane produkty, unikniemy nadmiaru tłuszczu i kalorii.

Zobacz też:  Jakie jest kaloryczne wartość jabłka?

FAQs

Jakie produkty w McDonald’s mają najmniej kalorii?

Jeśli zależy nam na tym, aby wybrać produkt o jak najniższej kaloryczności, warto postawić na małe sałatki owocowe lub warzywne. Mała sałatka owocowa ma tylko 39 kcal, a mała sałatka warzywna – 42 kcal. Wśród dań głównych najmniej kalorii mają produkty grillowane, takie jak Cheeseburger Grillowany lub McWrap Grillowany z kurczakiem. Warto również pamiętać, że napoje o niskiej kaloryczności, takie jak woda czy herbata, mogą zastąpić słodkie napoje gazowane.

Czy sałatki w McDonald’s są zdrowe?

Sałatki w McDonald’s mogą być zdrowym wyborem, jeśli wybierzemy te odpowiednio przygotowane i zwrócimy uwagę na dodatki. Sałatki owocowe i warzywne, bez tłustych sosów i nadmiaru sera czy mięsa, są dobrym źródłem witamin i błonnika. Warto jednak pamiętać, że nie wszystkie sałatki w McDonald’s są równie zdrowe – na przykład sałatka Cezar z dodatkiem grzanków i sosu może mieć nawet 500 kcal.

Czy frytki w McDonald’s mają dużo kalorii?

Tak, frytki w McDonald’s mają dość dużo kalorii. Porcja małych frytek ma około 230 kcal, a duże frytki – około 444 kcal. Warto jednak pamiętać, że w McDonald’s dostępne są także produkty o mniejszej kaloryczności, takie jak sałatki czy grillowane dania. Jeśli nie wyobrażamy sobie posiłku bez frytek, warto postawić na mniejsze porcje i wybierać napoje o niskiej kaloryczności, takie jak woda czy herbata.

Czy McDonald’s oferuje produkty wegetariańskie?

Tak, McDonald’s oferuje produkty wegetariańskie, takie jak McWrap Vege czy McWrap Falafel. W ofercie znajdują się także produkty bez glutenu, na przykład Chicken McNuggets bezpanierowane lub sałatki. Warto jednak zwrócić uwagę, że produkty te mogą być smażone w tłuszczu, który był wcześniej używany do smażenia mięsa, co może stanowić problem dla osób na diecie wegetariańskiej z powodów religijnych lub etycznych.

Zobacz też:  Ile kalorii ma zestaw drwala?

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też