Ile kcal ma kaki?

Ile kcal ma kaki?

Kaki to owoc, który cieszy się coraz większą popularnością w Polsce. Jest to azjatycki owoc, który zawiera wiele wartości odżywczych, w tym witamin i minerałów. Jednym z pytań, które często zadają sobie osoby, które cenią zdrowe odżywianie, jest to ile kalorii ma kaki.

Co to są kaki?

Kaki to drzewo owocowe pochodzące z Azji Wschodniej, które obecnie uprawiane jest na całym świecie. Owoc kaki jest okrągły lub owalny, a jego skóra jest gładka i lśniąca. Wewnątrz kaki jest miąższ o pomarańczowym kolorze i słodkim smaku.

Ile kalorii ma kaki?

Kaki to owoc o niskiej zawartości kalorii. W 100 gramach kaki znajduje się około 70-75 kalorii. Ponadto, kaki zawiera niski indeks glikemiczny, co oznacza, że jego spożycie nie powoduje gwałtownych wzrostów poziomu cukru we krwi.

Wartości odżywcze kaki

Oprócz niskiej zawartości kalorii, kaki jest bogate w wiele innych wartości odżywczych. Zawiera m.in.:

 • witaminę C,
 • witaminę A,
 • potas,
 • błonnik,
 • polifenole,
 • antocyjany.

Korzyści zdrowotne kaki

Kaki to owoc, który ma wiele korzyści dla zdrowia. Spożywanie kaki może m.in.:

 • poprawić trawienie,
 • obniżyć poziom cholesterolu we krwi,
 • zmniejszyć ryzyko chorób serca i układu krążenia,
 • zmniejszyć ryzyko chorób nowotworowych,
 • poprawić funkcjonowanie układu odpornościowego.

FAQ

Ile kaki mają błonnika?

100 gramów kaki zawiera około 3-4 gramy błonnika.

Zobacz też:  Ile kcal ma Danio waniliowe?

Czy kaki można jeść na diecie odchudzającej?

Tak, kaki to idealny owoc dla osób na diecie odchudzającej ze względu na niską zawartość kalorii i wysoką zawartość błonnika.

Czy kaki są dobre dla diabetyków?

Tak, kaki mają niski indeks glikemiczny, co oznacza, że ich spożycie nie powoduje gwałtownych wzrostów poziomu cukru we krwi. Dlatego kaki są odpowiednim owocem dla osób z cukrzycą.

Czy kaki zawierają dużo witaminy C?

Tak, kaki są bogate w witaminę C. 100 gramów kaki zawiera około 40% zalecanego dziennego spożycia witaminy C dla dorosłej osoby.

Jakie inne witaminy i minerały znajdują się w kaki?

Ponadto, kaki zawierają witaminę A, potas oraz niewielkie ilości innych witamin i minerałów, takich jak witamina K, witaminy z grupy B, miedź, mangan i fosfor.

Czy kaki można spożywać na surowo?

Tak, kaki można spożywać na surowo, jednak zazwyczaj najlepiej smakują, gdy są dojrzałe. Dojrzałe kaki są miękkie i mają intensywny, słodki smak.

Podsumowanie

Kaki to owoc o niskiej zawartości kalorii, bogaty w wiele wartości odżywczych. Zawiera m.in. witaminy i minerały oraz polifenole i antocyjany, które mają wiele korzyści dla zdrowia. Kaki mają niski indeks glikemiczny, co oznacza, że są odpowiednie dla osób z cukrzycą. Kaki można spożywać na surowo, a najlepiej smakują, gdy są dojrzałe.

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też