Ile kcal ma beza

Ile kcal ma beza

Beza to pyszne i delikatne ciasteczka, które są idealne na różne okazje. Jednak, jeśli zastanawiasz się ile kalorii ma beza i czy powinieneś/ powinnaś ograniczyć ich spożycie, zapraszamy do przeczytania naszego artykułu.

Czym jest beza?

Beza to ciasteczka wykonane z białek jajek i cukru pudru. Charakteryzują się one delikatną konsystencją i pękają w ustach. Mogą być podawane same, jako dodatek do lodów lub ciast, lub jako składnik w innych deserach.

Ile kalorii ma beza?

Ile kalorii ma beza? Zależy to przede wszystkim od wielkości ciastka oraz od składników, z których została wykonana. Przygotowując bezę w domu, możesz łatwo kontrolować ilość użytego cukru pudru oraz wielkość ciastek.

Przykładowo, jedno małe ciastko bezy o wadze około 10 gramów zawiera około 27 kalorii. Z kolei większe ciastko o wadze około 20 gramów ma już około 54 kalorie.

W przypadku bez cukru pudru, waga ciastka pozostaje taka sama, ale liczba kalorii spada do około 17 kalorii dla małego ciastka oraz do około 34 kalorii dla większego ciastka.

Czy beza jest zdrowa?

Beza jest deserem, który zawiera sporo cukru, ale też białka jajek. Białka są bardzo ważnym składnikiem dla naszego organizmu, ponieważ pomagają w budowaniu i regeneracji mięśni, a także w utrzymaniu odpowiedniego poziomu hormonów i enzymów.

Jednakże, należy pamiętać, że beza jest deserem, który powinien być jedynie dodatkiem do zrównoważonej i zdrowej diety. Warto pamiętać o umiarze w spożyciu, zwłaszcza jeśli zależy nam na utrzymaniu odpowiedniej wagi.

Zobacz też:  Ile kcal ma wege wrap z McDonald's?

Jak ograniczyć liczbę kalorii w bezach?

Jeśli chcesz ograniczyć ilość kalorii w bezach, warto zastąpić cukier puder innymi słodzikami lub zrezygnować z dodatkowego cukru w ogóle. Możesz również zmniejszyć rozmiar ciastek, aby zmniejszyć liczbę kalorii.

Inną opcją jest zastąpienie cukru pudru miodem lub syropem klonowym. Warto jednak pamiętać, że każdy z tych produktów wciąż zawiera cukier i należy zwrócić uwagę na ilość spożywanego słodzika.

Czy beza jest odpowiednia dla osób na diecie?

Beza może być jednym z lepszych wyborów deserów dla osób, które chcą utrzymać zdrową dietę. Oczywiście, jeśli będziesz spożywał/ spożywała bezy regularnie, to wtedy koniecznie musisz zwrócić uwagę na ilość spożywanych kalorii.

Jeśli szukasz zdrowszej wersji bez, możesz zastąpić cukier pudrem stewią lub erytrolem. Oba słodziki są znacznie mniej kaloryczne niż cukier puder, a także mają niższy indeks glikemiczny.

Czy beza może powodować alergie?

Beza zawiera białka jajek, co oznacza, że osoby z alergią na białka jajek powinny unikać tego deseru. Osoby, które są uczulone na mleko, również powinny zachować ostrożność, ponieważ beza czasami jest wykorzystywana w deserach jako składnik kremów.

FAQs

Czy beza może być zamrożona?

Tak, beza może być zamrożona, ale trzeba pamiętać, że po rozmrożeniu będzie miała zupełnie inną konsystencję. Beza po rozmrożeniu stanie się bardziej miękka i klejąca.

Jak długo można przechowywać bezę?

Beza powinna być przechowywana w suchym i chłodnym miejscu. Jeśli zostanie przechowywana w zamkniętym pojemniku, powinna utrzymać świeżość przez około tydzień.

Czy beza jest trudna w przygotowaniu?

Beza może wymagać trochę wprawy i cierpliwości, ale z pewnością nie jest trudna w przygotowaniu. Istnieją różne przepisy na bezę, ale zwykle składają się one z białek jajek i cukru pudru, a następnie pieczenia w piekarniku przez około godzinę.

Zobacz też:  Ile kcal spala pływanie?

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też