Pomidor ile kcal? Oto wszystko co powinieneś wiedzieć na ten temat!

Pomidor ile kcal? Oto wszystko co powinieneś wiedzieć na ten temat!

Pomidor to jedno z najpopularniejszych warzyw na świecie. Jego niepowtarzalny smak i zapach idealnie komponuje się z wieloma potrawami. Pomidor to również źródło wielu wartości odżywczych. Jednak ile kalorii kryje się w tym warzywie? Oto wszystko, co powinieneś wiedzieć na temat kaloryczności pomidorów.

Kaloryczność pomidorów

Pomidor to warzywo, które charakteryzuje się stosunkowo niską kalorycznością. 100 g pomidorów to zaledwie 18 kcal. Warto jednak pamiętać, że kaloryczność ta może różnić się w zależności od odmiany pomidora.

Ile kcal mają pomidory w zależności od odmiany?

Istnieje wiele odmian pomidorów, a każda z nich może różnić się kalorycznością. Poniżej przedstawiamy kilka przykładów:

Odmiana pomidora Kaloryczność (na 100 g)
Pomidor malinowy 15 kcal
Pomidor koktajlowy 18 kcal
Pomidor gruntowy 20 kcal
Pomidor żółty 22 kcal

Właściwości odżywcze pomidorów

Pomidor to warzywo bogate w liczne składniki odżywcze, które są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Poniżej przedstawiamy najważniejsze z nich:

  • Witamina C – wzmacnia układ odpornościowy i działa przeciwutleniająco
  • Witamina A – dba o prawidłowe funkcjonowanie wzroku
  • Potas – reguluje pracę serca i układu nerwowego
  • Lycopene – chroni przed chorobami serca i nowotworami

Jak spożywać pomidory?

Pomidory są warzywem, które możemy spożywać na wiele sposobów. Najczęściej dodajemy je do sałatek, zup, sosów, ale również podajemy jako samodzielne danie. Pamiętajmy jednak, że najlepiej smakują w sezonie letnim, kiedy są soczyste i pełne smaku.

Czy pomidory są dobre dla zdrowia?

Tak, pomidory są nie tylko niskokaloryczne, ale również pełne wartości odżywczych, które są niezbędne dla naszego organizmu. Spożywanie pomidorów wpływa pozytywnie na nasze zdrowie, zwłaszcza w przypadku problemów z układem krążenia czy chorób nowotworowych.

Zobacz też:  Dieta 1000 kcal ile można schudnąć?

Czy pomidory można jeść na diecie?

Tak, pomidory to warzywo niskokaloryczne, które idealnie wpisuje się w dietę odchudzającą. Mogą być one spożywane na wiele sposobów i dodawane do wielu potraw, dzięki czemu urozmaicają nasze menu.

Czy pomidory powodują zgagę?

Pomidory zawierają kwas cytrynowy, który może prowadzić do występowania zgagi u osób, które na nią cierpią. Osoby z problemami żołądkowymi powinny unikać spożywania zbyt dużej ilości pomidorów.

Podsumowanie

Pomidor to warzywo o niskiej kaloryczności, ale bogate w liczne wartości odżywcze. Wprowadzenie pomidorów do naszej diety wpływa pozytywnie na nasze zdrowie i samopoczucie. Mogą one być spożywane na wiele sposobów i dodawane do wielu potraw, dzięki czemu urozmaicają nasze menu.

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też