Ile kcal ma McWrap klasyczny?

Ile kcal ma McWrap klasyczny?

Jeśli interesuje Cię, ile kalorii zawiera McWrap klasyczny, to dobrze trafiłeś. W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na to pytanie oraz zaprezentować wartości odżywcze tego dania. McWrap to jeden z popularnych produktów oferowanych przez sieć fast food McDonald’s. W składzie posiłku znajdują się tortilla, sałata, pomidor, ogórek, papryka, cebula, ser, a także sos. Jednak ile kalorii ma McWrap klasyczny?

Składniki McWrap klasycznego

Zanim przedstawimy wartości odżywcze McWrapa klasycznego, warto wspomnieć o składnikach, z których został wykonany. Oprócz tortilli i warzyw, w skład tego dania wchodzi:

  • grillowany kurczak,
  • ser cheddar,
  • sos majonezowo-miodowy.

Teraz przejdźmy do podstawowej kwestii, czyli ile kalorii ma McWrap klasyczny?

Ile kalorii ma McWrap klasyczny?

McWrap klasyczny waży około 243 gramów i zawiera 420 kcal. Dodatkowo posiłek ten ma 22 gramy białka, 43 gramy węglowodanów oraz 16 gramów tłuszczu.

Wartości odżywcze McWrapa klasycznego

Wartości odżywcze McWrapa klasycznego przedstawiają się następująco:

Wartość na 100 g Wartość w posiłku (243 g)
Kalorie 173 kcal 420 kcal
Białko 9 g 22 g
Węglowodany 18 g 43 g
Tłuszcz 6,5 g 16 g
Błonnik 2 g 5 g

Czy McWrap klasyczny jest zdrowy?

McWrap klasyczny z pewnością nie jest najzdrowszym posiłkiem, jednak w umiarkowanych ilościach nie musi szkodzić naszemu zdrowiu. Warto zwrócić uwagę na wartości odżywcze tego dania oraz na to, aby spożywać go w ramach zbilansowanej diety i aktywnego trybu życia.

Czy McWrap klasyczny nadaje się dla wegetarian?

McWrap klasyczny, z uwagi na zawartość kurczaka, nie jest odpowiednią opcją dla wegetarian. McDonald’s oferuje jednak alternatywny McWrap – wegetariański. W skład tego dania wchodzą warzywa, sos i grzanka.

Zobacz też:  Ile kalorii ma pyza?

Czy McWrap klasyczny zawiera gluten?

Tortilla, z której wykonany jest McWrap klasyczny, zawiera gluten. McDonald’s nie oferuje jednak bezglutenowej alternatywy dla tego posiłku.

Czy McWrap klasyczny jest drogi?

Cena McWrapa klasycznego zależy od lokalizacji restauracji McDonald’s, jednak zazwyczaj wynosi około 14-16 złotych. W porównaniu z innymi daniami w menu fast foodów, cena ta jest średnia.

Jakie są alternatywy dla McWrapa klasycznego w menu McDonald’s?

Jeśli szukasz alternatywy dla McWrapa klasycznego w menu McDonald’s, warto zwrócić uwagę na:

  • McWrap wegetariański,
  • McChicken,
  • Grillowane McWrapy z kurczakiem lub wołowiną.

Wybierając jedną z tych opcji, warto zwrócić uwagę na wartości odżywcze i skład dania.

Podsumowanie

McWrap klasyczny to posiłek oferowany przez sieć fast food McDonald’s, który zawiera grillowanego kurczaka, ser, warzywa i sos majonezowo-miodowy. Waga dania wynosi około 243 gramów, a kaloryczność to 420 kcal. McWrap klasyczny nie jest najzdrowszym posiłkiem, ale spożywany w umiarkowanych ilościach, w ramach zbilansowanej diety i aktywnego trybu życia, nie musi szkodzić naszemu zdrowiu. McDonald’s oferuje także alternatywne wersje McWrapa, takie jak wegetariański czy grillowany McWrap z kurczakiem lub wołowiną.

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też