Ile kcal ma McChicken?

Ile kcal ma McChicken?

W dzisiejszych czasach wiele osób zwraca uwagę na kaloryczność spożywanych posiłków. Dotyczy to również dań serwowanych w fast foodach. Jednym z popularnych produktów sieci McDonald’s jest burger McChicken. Ile kalorii zawiera ten posiłek?

McChicken – co to za burger?

McChicken to popularny burger w sieci McDonald’s. Składa się z panierowanego fileta z kurczaka, sałaty, majonezu i bułki. Burger McChicken ma charakterystyczny smak, który jest wynikiem specjalnej panierki, którą pokrywa się filet z kurczaka. W przypadku McChicken nie znajdziemy bekonu, ani sera, co sprawia, że jest to lżejszy wariant burgera w porównaniu z innymi daniami serwowanymi w McDonald’s.

Ile kalorii ma McChicken?

Kaloryczność burgera McChicken wynosi około 440 kcal na sztukę. Warto jednak zwrócić uwagę na składniki, z których składa się ten posiłek. Zawartość tłuszczów w McChicken wynosi około 20 g, a ilość węglowodanów to około 45 g. Jeśli zdecydujemy się na dodatek frytek i napój gazowany, to całkowita liczba kalorii spożytych podczas posiłku znacznie wzrośnie.

Jakie składniki znajdziemy w McChicken?

W skład McChicken wchodzą:

 • bułka
 • panierowany filet z kurczaka
 • sałata
 • majonez

Zawartość składników może się różnić w zależności od kraju, w którym McDonald’s działa. W Polsce McChicken składa się z wymienionych powyżej składników.

Jakie wartości odżywcze ma McChicken?

McChicken dostarcza organizmowi około 440 kcal. Ponadto posiłek ten zawiera:

 • tłuszcze – około 20 g
 • węglowodany – około 45 g
 • białko – około 16 g
 • sód – około 1,1 g
Zobacz też:  Ile kcal ma podwójny drwal?

Czy McChicken jest zdrowy?

McChicken to fast food, który ze względu na swoje właściwości nie może być uznawany za zdrowy. Jednak w przypadku jednorazowego spożycia, burger McChicken nie zaszkodzi zdrowiu. Warto jednak pamiętać, że regularne spożywanie fast foodów może prowadzić do nadwagi i poważniejszych problemów zdrowotnych.

Czy McChicken jest odpowiedni dla wegetarian?

Niestety, McChicken nie jest odpowiedni dla wegetarian. Burger składa się z panierowanego fileta z kurczaka, co wyklucza tę potrawę z diety wegetariańskiej. McDonald’s oferuje jednak alternatywne rozwiązania dla wegetarian i wegan, w tym m.in. burger z warzywnym kotlecikiem lub sałatkę. Warto sprawdzić, jakie opcje są dostępne w konkretnym kraju.

Czy McChicken jest odpowiedni dla osób na diecie?

Osoby na diecie powinny ograniczyć spożycie fast foodów, w tym burgerów McChicken. Jak już wcześniej wspomnieliśmy, jeden taki burger dostarcza około 440 kcal, co stanowi znaczący wkład kaloryczny w codziennej diecie. Jeśli jednak zdecydujemy się na McChicken, warto zrezygnować z dodatków, takich jak frytki i napój gazowany.

Czy McChicken zawiera gluten?

McChicken nie zawiera glutenu. Składniki, z których składa się ten burger, nie zawierają białka zbożowego, co oznacza, że jest to danie bezglutenowe. Warto jednak pamiętać, że w czasie produkcji dania może dojść do skażenia krzyżowego, dlatego osoby z celiakią powinny zachować ostrożność.

Jakie są alternatywy dla McChicken w McDonald’s?

W McDonald’s znajdziemy wiele alternatyw dla McChicken, w tym m.in.:

 • Big Mac
 • Cheeseburger
 • McWrap z kurczakiem
 • Sałatki

Warto zwrócić uwagę na wartości odżywcze poszczególnych produktów, aby wybrać danie, które będzie odpowiednie dla naszej diety.

Zobacz także:

Zobacz też:  Ile kalorii ma mozzarella?
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też