Ile kcal mają pomidorki koktajlowe?

Ile kcal mają pomidorki koktajlowe?

Pomidorki koktajlowe to popularne warzywo spożywane na całym świecie. Mają one wiele zastosowań w kuchni, np. w sałatkach, jako przekąska lub dodatek do dań. Jednym z najczęściej zadawanych pytań dotyczących tych pomidorków jest ile kalorii mają i czy są dobre dla naszego zdrowia. W tym artykule postaramy się na nie odpowiedzieć.

Wartość odżywcza pomidorków koktajlowych

Przed przejściem do liczby kalorii, warto przyjrzeć się wartości odżywczej pomidorków koktajlowych. 100 g tych warzyw zawiera:

Nazwa składnika Ilość
Kalorie 18 kcal
Białko 0,9 g
Węglowodany 2,6 g
Tłuszcz 0,2 g
Błonnik 1,2 g
Witamina C 14 mg

Jak widać, pomidorki koktajlowe są niskokaloryczne i bogate w witaminę C oraz błonnik. Dodatkowo, zawierają one również inne składniki odżywcze, takie jak witamina A, witamina K czy potas.

Ile kalorii mają pomidorki koktajlowe?

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, 100 g pomidorków koktajlowych zawiera około 18 kcal. Oznacza to, że małe pomidorki koktajlowe, zwykle ważące około 15-20 g, mają tylko około 3-4 kcal. Warto jednak pamiętać, że kaloryczność może się różnić w zależności od stopnia dojrzałości pomidorków oraz sposobu ich przygotowania.

Czy pomidorki koktajlowe są dobre dla zdrowia?

Tak, pomidorki koktajlowe są dobre dla zdrowia. Są one niskokaloryczne i bogate w składniki odżywcze, takie jak witamina C czy błonnik. Dodatkowo, spożywanie pomidorów może pomóc w utrzymaniu prawidłowej masy ciała, regulacji poziomu cukru we krwi oraz zapobieganiu chorobom serca i układu krążenia.

Zobacz też:  Ile kalorii ma rosół?

Jak spożywać pomidorki koktajlowe?

Pomidorki koktajlowe można spożywać na wiele różnych sposobów. Najczęściej są one dodawane do sałatek, kanapek czy przekąsek. Można je również zapiekać w piekarniku lub grillować. Warto pamiętać, że najwięcej składników odżywczych zawierają pomidorki surowe, dlatego warto jeść je w tej formie.

Podsumowanie

Pomidorki koktajlowe są niskokaloryczne i bogate w składniki odżywcze, takie jak witamina C i błonnik. Spożywanie ich może pomóc w utrzymaniu zdrowej masy ciała oraz zapobieganiu chorobom serca i układu krążenia. Pomidorki koktajlowe można spożywać na wiele różnych sposobów, ale najlepiej smakują surowe. Dlatego warto włączyć je do swojej diety.

FAQs

Czy pomidorki koktajlowe są dobre na diecie odchudzającej?

Tak, pomidorki koktajlowe są idealnym warzywem do diety odchudzającej, ponieważ są niskokaloryczne i bogate w błonnik, który zapewnia uczucie sytości na dłużej.

Czy pomidorki koktajlowe mają dużo cukru?

W porównaniu do innych owoców i warzyw, pomidorki koktajlowe mają niską zawartość cukru. 100 g pomidorków koktajlowych zawiera około 2,6 g węglowodanów, w tym 2,3 g cukru.

Czy pomidorki koktajlowe są dobre dla osób z cukrzycą?

Tak, pomidorki koktajlowe są dobre dla osób z cukrzycą, ponieważ mają niski indeks glikemiczny, co oznacza, że powodują one wolny wzrost poziomu glukozy we krwi. Ponadto, zawierają one błonnik, który pomaga kontrolować poziom cukru we krwi.

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też