Ile kcal ma shake z McDonald’s?

Ile kcal ma shake z McDonald's?

W dzisiejszych czasach wiele osób ma świadomość, jak ważna jest odpowiednia dieta. Wiele osób uważa, że jedzenie w fast foodach jest niezdrowe i pełne kalorii. Jednak McDonald’s ma w swoim menu nie tylko hamburgery, frytki i napoje gazowane. Oferta ta obejmuje również tzw. “shaki” czyli napoje mleczne z dodatkiem syropów o różnych smakach. Jednak, ile kalorii faktycznie znajduje się w takim napoju? Odpowiedź na to pytanie z pewnością zainteresuje niejedną osobę dbającą o swoją dietę.

Składniki shake’a z McDonald’s

Shake McDonald’s to napój mleczny, który składa się z kilku podstawowych składników. Są to:

  • mleko
  • lody
  • syrop smakowy

W zależności od wybranej opcji smakowej, shake może zawierać różne syropy smakowe. Najpopularniejsze wersje to waniliowy, czekoladowy oraz truskawkowy.

Ile kalorii ma shake z McDonald’s?

Teraz przejdźmy do najważniejszego pytania – ile kalorii ma taki shake? Kaloryczność takiego napoju jest zależna od kilku czynników – głównie od rodzaju syropu oraz rozmiaru porcji.

Smak shake’a Rozmiar Ilość kalorii
Waniliowy mały (0,25l) 319 kcal
Waniliowy duży (0,4l) 507 kcal
Czekoladowy mały (0,25l) 343 kcal
Czekoladowy duży (0,4l) 548 kcal
Truskawkowy mały (0,25l) 321 kcal
Truskawkowy duży (0,4l) 513 kcal

Jak widać, kaloryczność shake’a zależy od jego rozmiaru i smaku. Najbardziej kaloryczne są duże wersje czekoladowe i truskawkowe. Nie jest to zaskoczeniem, ponieważ takie napoje zawierają wiele cukru i tłuszczu, co zwiększa ich wartość kaloryczną.

Jak wpłynie spożycie shake’a z McDonald’s na nasz organizm?

Zwolennicy diety zdrowego odżywiania nie powinni spożywać shake’ów z McDonald’s zbyt często. Takie napoje są bowiem bardzo kaloryczne i zawierają dużo cukru oraz tłuszczu. Spożywanie ich w nadmiarze może prowadzić do otyłości i innych chorób związanych z niezdrowym stylem życia.

Zobacz też:  Ile kcal ma shake z KFC?

Jednak, spożywanie shake’a od czasu do czasu nie zaszkodzi naszemu organizmowi. Warto jednak pamiętać, że to, co jemy ma wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie.

Jakie alternatywy dla shake’a z McDonald’s warto wybrać?

Jeśli chcemy zaspokoić swoją ochotę na coś słodkiego, a jednocześnie nie chcemy przekroczyć dziennego limitu kalorii, warto zwrócić uwagę na inne opcje w menu McDonald’s. W ofercie tej można znaleźć między innymi:

  • Owoce
  • Lody owocowe
  • Desery mleczne o niskiej kaloryczności
  • Napoje bezkaloryczne

Warto również pamiętać, że najlepszym wyborem jest przygotowywanie posiłków w domu, które będą bogate w składniki odżywcze i niskokaloryczne.

Czy shake z McDonald’s może być częścią zdrowej diety?

Właściwie zbilansowana dieta powinna zawierać produkty bogate w składniki odżywcze, takie jak białko, węglowodany, tłuszcze, witaminy i minerały. Spożywanie shake’a z McDonald’s nie jest wskazane na co dzień, jednak od czasu do czasu można sobie na to pozwolić.

Warto jednak pamiętać, że istotne jest spożywanie różnorodnych i zbilansowanych posiłków, które pozwolą nam utrzymać dobry stan zdrowia.

Czy shake z McDonald’s jest wegański?

Shake z McDonald’s nie jest wegański, ponieważ zawiera produkty pochodzenia zwierzęcego – mleko oraz lody mleczne.

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też