Ile kalorii ma łyżka masła orzechowego?

Ile kalorii ma łyżka masła orzechowego?

Masło orzechowe to pyszny i pożywny dodatek do kanapek, owoców i innych potraw. Jednak wiele osób zastanawia się, ile kalorii zawiera zaledwie jedna łyżka masła orzechowego. W tym artykule przyjrzymy się wartościom odżywczym masła orzechowego oraz dowiemy się, ile kalorii znajduje się w łyżce tego smakołyku.

Wartości odżywcze masła orzechowego

Masło orzechowe jest bogate w tłuszcze, białka i węglowodany. Zawiera także wiele witamin i minerałów, takich jak witamina E, magnez i miedź. Oto pełna lista wartości odżywczych 100 gramów masła orzechowego:

Wartość odżywcza Na 100g
Kalorie 588 kcal
Tłuszcz 50 g
Węglowodany 20 g
Białko 25 g
Włókna 7 g
Witamina E 13 mg
Magnez 168 mg
Miedź 0,6 mg

Ile kalorii ma łyżka masła orzechowego?

Przyjrzyjmy się teraz temu, ile kalorii znajduje się w zaledwie jednej łyżce masła orzechowego. Waga jednej łyżki masła orzechowego wynosi zwykle około 16 gramów. Zgodnie z wartościami odżywczymi podanymi powyżej, 16 gramów masła orzechowego zawiera:

  • ok. 94 kcal,
  • 8 g tłuszczu,
  • 3 g węglowodanów,
  • 4 g białka,
  • 1 g włókna,
  • 2 mg witaminy E,
  • 27 mg magnezu,
  • 0,1 mg miedzi.

Czy masło orzechowe jest zdrowe?

Masło orzechowe jest bogate w tłuszcze, ale są to tłuszcze zdrowe, w tym tłuszcze nienasycone, które są korzystne dla zdrowia serca i obniżają poziom cholesterolu we krwi. Ponadto, masło orzechowe jest bogate w białko, które jest ważnym składnikiem diety.

Jak spożywać masło orzechowe?

Masło orzechowe można jeść na wiele sposobów. Można dodawać je do kanapek, owoców, płatków śniadaniowych czy koktajli. Można także użyć go jako składnika wypieków lub sosów do mięsa czy warzyw. Jednak należy pamiętać, że masło orzechowe zawiera dużo kalorii, więc należy spożywać je umiarkowanie i w ramach zrównoważonej diety.

Zobacz też:  Ile kcal ma gulasz?

Czy masło orzechowe jest dobre dla utraty wagi?

Masło orzechowe może pomóc w utracie wagi dzięki wysokiej zawartości białka i tłuszczów nienasyconych, które pomagają zwiększyć uczucie sytości i zmniejszyć apetyt. Jednak z powodu dużej ilości kalorii należy spożywać je umiarkowanie i w ramach bilansowanej diety.

Czy masło orzechowe jest dobre dla sportowców?

Tak, masło orzechowe jest dobre dla sportowców, ponieważ jest bogate w białko i zdrowe tłuszcze, które pomagają w regeneracji mięśni po treningu. Ponadto, masło orzechowe jest bogate w magnez, który jest ważnym minerałem dla sportowców i pomaga w utrzymaniu dobrego stanu kości.

Podsumowanie

Łyżka masła orzechowego zawiera około 94 kcal. Masło orzechowe jest bogate w tłuszcze nienasycone, białko oraz wiele innych składników odżywczych. Należy spożywać je umiarkowanie i w ramach zbilansowanej diety. Masło orzechowe może pomóc w utracie wagi i jest dobre dla sportowców.

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też