Popcorn ile kcal – ile kalorii ma popcorn?

Popcorn ile kcal - ile kalorii ma popcorn?

Jeśli zastanawiasz się ile kalorii ma popcorn, to dobrze trafiłeś. W artykule tym postaramy się odpowiedzieć na to pytanie oraz przybliżyć Ci temat związanym z kalorycznością popcornu.

Czym jest popcorn?

Popcorn to przekąska, którą otrzymuje się przez podgrzanie ziaren kukurydzy. Zazwyczaj przyrządza się go w specjalnym garnku, nazywanym popcorne machine lub w mikrofalówce. Po podgrzaniu ziarna kukurydzy zaczynają się rozwijać, tworząc charakterystyczne “kwiaty” popcornu.

Ile kalorii ma popcorn?

Ilość kalorii w popcornie zależy przede wszystkim od sposobu przygotowania oraz dodatków, jakie do niego dodajemy. Bez dodatków, 100 g suchego popcornu ma około 360 kcal. Warto jednak zwrócić uwagę, że w przypadku popcornu z mikrofalówki, ilość kalorii może być wyższa ze względu na dodatki do torebki. Na przykład, popcorn z masłem i solą może zawierać aż 560 kcal na 100 g.

Jakie są sposoby na przygotowanie niskokalorycznego popcornu?

Niskokaloryczny popcorn można przygotować na kilka sposobów. Po pierwsze, można użyć specjalnego garnka do popcornu, bez dodawania oleju czy masła. W ten sposób, 100 g suchego popcornu zawiera tylko około 300 kcal. Innym sposobem jest dodanie do popcornu przypraw zamiast masła czy soli, na przykład papryki, curry czy cynamonu.

Popcorn na diecie

Jeśli jesteś na diecie, to popcorn może być dla Ciebie dobrym wyborem. Jest to przekąska niskokaloryczna (o ile przygotujemy go bez masła czy soli), ale jednocześnie sycąca. Dzięki temu, że popcorn jest bogaty w błonnik, pomaga kontrolować apetyt i daje uczucie sytości na dłużej. Oczywiście, warto pamiętać, że popcorn to przekąska, a nie główny składnik posiłku.

Zobacz też:  Ile kcal ma kiwi

FAQs

Czy popcorn tuczy?

Popcorn w zależności od sposobu przygotowania oraz dodatków może zawierać różną ilość kalorii. Bez dodatków, 100 g suchego popcornu zawiera około 360 kcal, więc nie jest to przekąska niskokaloryczna. Jednak, gdy przygotujemy popcorn bez dodatku masła czy soli, to będzie to przekąska niskokaloryczna i sycąca.

Czy popcorn jest zdrowy?

Popcorn może być zdrową przekąską, jeśli przygotujemy go bez dodatku masła czy soli. Jest to źródło błonnika oraz przeciwutleniaczy, które pomagają w walce z chorobami serca czy nowotworami. Warto jednak pamiętać, że popcorn z dodatkiem masła czy soli, a także wersje smażone, mogą być niezdrowe i tuczące.

Czy popcorn zawiera gluten?

Popcorn, w swojej naturalnej postaci, nie zawiera glutenu. Jednak, warto zwrócić uwagę na to, w jaki sposób jest on przygotowywany, ponieważ w procesie produkcji może dojść do zanieczyszczenia produktu glutenem. Dlatego osoby na diecie bezglutenowej powinny wybierać popcorn, który jest oznaczony jako “bezglutenowy” lub “bez zawartości glutenu”.

Podsumowanie

Popcorn to przekąska, która zależnie od sposobu przygotowania oraz dodatków, może zawierać różną ilość kalorii. Bez dodatków, popcorn jest przekąską niskokaloryczną i sycącą, co czyni go dobrym wyborem dla osób na diecie. Warto jednak pamiętać, że popcorn z dodatkiem masła czy soli, a także wersje smażone, mogą być niezdrowe i tuczące.

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też