Ile kcal mają lody?

Ile kcal mają lody?

Lato to czas, kiedy chętnie sięgamy po lody, aby schłodzić się w upalne dni. Często jednak zastanawiamy się, ile kalorii takie małe co nieco zawierają. Czy jedna gałka lodów to dużo czy mało? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć w naszym artykule.

Ile kalorii ma jedna gałka lodów?

Ilość kalorii w jednej gałce lodów zależy od smaku oraz od producenta. W zależności od wybranej odmiany, może to być od 50 kcal do nawet 150 kcal. Średnio jedna gałka lodów to około 100 kcal.

Czy lody są zdrowe?

Niestety, lody to produkt wysokokaloryczny, zawierający dużo cukru i tłuszczu. Oczywiście, spożywanie ich w umiarkowanych ilościach nie zaszkodzi zdrowiu, jednak nie powinny być jednym z podstawowych produktów w naszej diecie. W szczególności osoby borykające się z problemem nadwagi czy cukrzycą powinny unikać spożywania lodów zbyt często.

Jakie lody wybierać?

Jeśli jednak nie możemy odmówić sobie małego przysmaku w upalne dni, warto wybierać lody o niższej zawartości tłuszczu i cukru. Można również wybrać lody o niższej kaloryczności, które mają mniej niż 100 kcal na gałkę. Warto też pamiętać, że lody domowe, przygotowywane z naturalnych składników, mogą być zdrowszą alternatywą dla kupnych wersji.

Co wpływa na kaloryczność lodów?

Jak już wspomnieliśmy, ilość kalorii w lodach zależy od producenta i smaku. Oprócz tego wpływ na kaloryczność ma też rodzaj dodatków, jakie znajdują się w lodach. Na przykład, lody z kawałkami ciastek, czekolady czy karmelem będą bardziej kaloryczne niż lody o smaku waniliowym czy truskawkowym.

Zobacz też:  Ile kcal ma gotowane ziemniaki?

Jakie są alternatywy dla lodów?

Jeśli chcemy schłodzić się w upalne dni, ale nie chcemy spożywać lodów, warto wybrać bardziej zdrowe alternatywy. Można zdecydować się na sorbety, które zawierają mniej tłuszczu i cukru. Można też przygotować sobie smoothie lub koktajl owocowy, które będą zdrowsze i równie orzeźwiające.

Czy lody o smaku owocowym są zdrowsze?

owocowym zawierają więcej naturalnych składników, dzięki czemu są nieco zdrowsze niż lody z dodatkiem czekolady czy karmelu. Jednakże, nadal należy pamiętać o tym, że lody to produkt wysokokaloryczny i spożywanie ich w nadmiarze nie jest korzystne dla zdrowia.

Ile kalorii mają lody na patyku?

Lody na patyku, takie jak np. “Bastek” czy “Lodowe pałeczki”, zawierają zazwyczaj od 50 do 100 kcal, w zależności od smaku i producenta. Warto jednak pamiętać, że często takie lody są również pokryte polewą, co zwiększa ich kaloryczność.

Jakie lody warto unikać?

Najlepiej unikać lodów o wysokiej zawartości tłuszczu i cukru, a także lody z dodatkiem polew, karmelu czy ciastek. Tego typu lody to prawdziwe bomby kaloryczne, które mogą negatywnie wpłynąć na nasze zdrowie i sylwetkę.

FAQs

Czy jedzenie lodów wieczorem jest szkodliwe?

Nie ma nic złego w jedzeniu lodów wieczorem, pod warunkiem, że spożywamy je w umiarkowanych ilościach. Warto jednak pamiętać, że jedzenie dużych ilości jedzenia tuż przed snem może wpłynąć na jakość naszego snu.

Czy lody mogą powodować problemy trawienne?

Tak, spożywanie dużych ilości lodów może prowadzić do problemów trawieniem, takich jak bóle brzucha, wzdęcia czy zgaga. Osoby z wrażliwym układem trawiennym powinny ograniczać spożywanie lodów.

Czy lody mleczne są bardziej kaloryczne niż sorbety?

Tak, lody mleczne są zazwyczaj bardziej kaloryczne niż sorbety, ponieważ zawierają mleko oraz śmietankę. Sorbety natomiast zazwyczaj nie zawierają tłuszczu mlecznego.

Zobacz też:  Ile kcal ma babeczka Wedel?

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też