Ile kcal ma devolay?

Ile kcal ma devolay?

Devolay, inaczej filet z kurczaka zawijany w szynkę i ser, to bardzo popularne danie, które cieszy się dużą popularnością w Polsce. To danie może być podawane na różne sposoby, ale zazwyczaj jest to połączenie chrupiącego panierowanego kurczaka, aromatycznej szynki i serów, które sprawiają, że smak jest niepowtarzalny. Jednym z najczęściej zadawanych pytań przez osoby, które odchudzają się lub pilnują swojej wagi, jest ile kalorii ma devolay. W tym artykule odpowiemy na to pytanie i podpowiemy, jak przygotować devolay w wersji light.

Ile kalorii ma devolay?

Kaloryczność devolay zależy od wielu czynników, takich jak wielkość porcji, użyte składniki czy sposób przygotowania. Jednakże, średnio 100 gramów devolay zawiera od 180 do 250 kcal. Duża część kalorii pochodzi z białka, które jest ważne dla utrzymania prawidłowej masy mięśniowej. Ważne jest, aby pamiętać, że devolay jest danie panierowanym i smażonym w oleju, co znacznie zwiększa jego kaloryczność.

Jak przygotować devolay w wersji light?

Jeśli chcesz przygotować devolay w wersji light, możesz zastosować kilka prostych trików. Po pierwsze, zamiast szynki możesz użyć łososia lub indyka, co zmniejszy ilość kalorii. Możesz również użyć chudego sera, który zawiera mniej tłuszczu. Zamiast panierki z jajka i bułki tartej, możesz użyć płatków owsianych lub płatków kukurydzianych, które zostaną upieczone w piekarniku. W ten sposób devolay będzie o wiele lżejszy i zdrowszy, ale i tak pyszny.

FAQs

Jakie są alternatywy dla panierki z jajka i bułki tartej w devolay?

Możesz użyć płatków owsianych lub płatków kukurydzianych, które zostaną upieczone w piekarniku. W ten sposób devolay będzie o wiele lżejszy i zdrowszy, ale i tak pyszny.

Zobacz też:  Ile kalorii ma parówka?

Czy devolay może być częścią zdrowej diety?

Tak, devolay może być częścią zdrowej diety, o ile jest przygotowany w sposób lekki i umiarkowany. Możesz wybrać chude mięso, chudy ser, a panierka powinna być zrobiona z płatków owsianych lub płatków kukurydzianych, a nie z jajka i bułki tartej. Wersja light devolay jest bardzo smaczna i zdrowa, a jednocześnie pozwala na cieszenie się ulubionym daniem bez wyrzutów sumienia.

Czy devolay zawiera dużo tłuszczu?

Devolay, podobnie jak wiele innych dań panierowanych, może zawierać dużo tłuszczu, zwłaszcza jeśli jest smażony w głębokim oleju. Dlatego ważne jest, aby wybierać chude mięso, chudy ser i panierkę z płatków owsianych lub kukurydzianych. Jeśli chcesz, aby devolay zawierał jeszcze mniej tłuszczu, możesz spróbować upiec go w piekarniku zamiast smażyć na patelni.

Jakie są alternatywy dla kurczaka w devolay?

Jeśli nie lubisz kurczaka lub chcesz spróbować czegoś innego, w devolay możesz użyć łososia, indyka lub nawet tofu. Wszystkie te składniki świetnie się sprawdzą w połączeniu z szynką i serem, a jednocześnie pozwolą na uzyskanie odmiennej, ale równie smacznej wersji dania.

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też