Ile kcal ma 1 Toffifee?

Ile kcal ma 1 Toffifee?

Jeśli interesujesz się liczbą kalorii w jedzeniu, prawdopodobnie zastanawiasz się, ile kalorii ma jedno Toffifee. To małe, karmelowe, nugatowe i czekoladowe łakocie z pewnością mogą być kuszące, ale czy są one również bardzo kaloryczne? Sprawdźmy!

Czym są Toffifee?

Toffifee to małe, okrągłe słodycze o średnicy około 3 cm, składające się z karmelu, nugatu, prażonych orzechów laskowych i kawałków czekolady na wierzchu. Są one produkowane przez firmę Storck, która jest znana ze swoich pysznych i popularnych słodyczy.

Ile kalorii ma jedno Toffifee?

Jak już wiemy, Toffifee to połączenie karmelu, nugatu, orzechów laskowych i czekolady, co oznacza, że ​​zawierają one dość dużo kalorii. Jedno Toffifee o wadze około 12,5 g zawiera około 62 kcal.

Jeśli chcesz zjeść więcej niż jedno Toffifee, musisz wziąć pod uwagę ich wysoką wartość kaloryczną. Jednak od czasu do czasu małe przekąski, takie jak Toffifee, nie zaszkodzą Twojej diecie, o ile jesz je z umiarem.

Jakie są inne wartości odżywcze Toffifee?

Ponad 50% kalorii w Toffifee pochodzi z węglowodanów, a ponad 30% z tłuszczów. Zawierają one również białko w ilości około 1 gramu na sztukę. Oto tabela z pełnymi wartościami odżywczymi Toffifee:

Wartość odżywcza W jednym Toffifee (12,5 g)
Kalorie 62 kcal
Białko 1 g
Tłuszcze 2,1 g
Węglowodany 9,6 g
Cukier 8,4 g
Zobacz też:  Ile kcal w ciąży

Czy Toffifee są zdrowe?

Toffifee nie są zdrowym jedzeniem, ponieważ są bogate w cukier, tłuszcze i kalorie. Jednak od czasu do czasu można sobie pozwolić na małą przyjemność, pod warunkiem, że wpisze się ją w swoją codzienną dietę i jest spożywana z umiarem.

Jak wprowadzić Toffifee do diety?

Jeśli chcesz włączyć Toffifee do swojej diety, możesz zrobić to w sposób inteligentny. Jednym ze sposobów na to jest wymiana innych słodyczy na Toffifee, aby zmniejszyć ilość spożywanych kalorii. Możesz też ograniczyć swoją porcję Toffifee do jednego lub dwóch sztuk, aby nie przekroczyć zalecanej ilości kalorii.

Innym sposobem na włączenie Toffifee do diety jest jedzenie ich jako nagrody po wysiłku fizycznym lub jako dodatkowego źródła energii przed treningiem. Toffifee są bogate w węglowodany i tłuszcze, co może pomóc zwiększyć wytrzymałość podczas ćwiczeń.

Jakie są alternatywy dla Toffifee?

Jeśli chcesz uniknąć jedzenia Toffifee ze względu na ich wysoką wartość kaloryczną, istnieją alternatywy, które są mniej kaloryczne i zdrowsze. Na przykład, owoce takie jak jabłka, banany czy gruszki są pyszne i pełne składników odżywczych, a jednocześnie mają mniejszą ilość kalorii niż Toffifee.

Jeśli jednak chcesz zjeść coś słodkiego, a owoce nie wystarczą, możesz wybrać ciastka owsiane lub batony musli, które zawierają mniej cukru i tłuszczu, a jednocześnie są bogate w błonnik i węglowodany złożone.

Czy Toffifee są wegańskie lub bezglutenowe?

Nie, Toffifee nie są wegańskie, ponieważ zawierają mleko, masło i jajka w swoim składzie. Są również niestety niebezpieczne dla osób z nietolerancją glutenu, ponieważ zawierają gluten z mąki pszczelarskiej.

Jednakże, istnieją alternatywy dla wegan i osób z nietolerancją glutenu, które chcą spróbować czegoś słodkiego. Wegańskie czekoladki i ciastka bezglutenowe są dostępne w wielu sklepach spożywczych, więc można łatwo znaleźć coś, co pasuje do swoich potrzeb.

Zobacz też:  Ile kcal ma drwal?

Podsumowanie

Toffifee to pyszne, karmelowe, nugatowe i czekoladowe łakocie, które są bardzo popularne w wielu krajach na całym świecie. Jednak z racji swojej wysokiej zawartości cukru, tłuszczu i kalorii, powinny być spożywane z umiarem. Alternatywą dla Toffifee są owoce lub słodycze, które zawierają mniej cukru i tłuszczu, a jednocześnie dostarczają wartości odżywczych.

FAQs

1. Czy jedno Toffifee zawiera dużo cukru?

Tak, jedno Toffifee zawiera około 8,4 g cukru. To stanowi około 15% zalecanej dziennego spożycia cukru. Z tego powodu, należy spożywać Toffifee z umiarem, aby uniknąć nadmiernego spożycia cukru.

2. Czy Toffifee zawierają orzechy?

Tak, Toffifee zawierają prażone orzechy laskowe, które są jednym z głównych składników.

3. Czy Toffifee zawierają gluten?

Tak, Toffifee zawierają gluten z mąki pszczelarskiej. Dlatego też nie są bezpieczne dla osób z nietolerancją glutenu.

4. Czy Toffifee są wegańskie?

Nie, Toffifee nie są wegańskie, ponieważ zawierają mleko, masło i jajka w swoim składzie.

5. Czy Toffifee są dobre dla zdrowia?

Ze względu na swoją wysoką zawartość cukru, tłuszczu i kalorii, Toffifee nie są dobrym wyborem dla osób, które dbają o swoje zdrowie. Jednakże, zjedzenie jednej lub dwóch sztuk Toffifee od czasu do czasu nie zaszkodzi Twojemu zdrowiu, o ile jesz je z umiarem i wpisujesz je w swoją codzienną dietę.

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też