Ile kcal ma babeczka Wedel?

Ile kcal ma babeczka Wedel?

Babeczka Wedel to małe, słodkie ciasteczko z kakaowym biszkoptem, kremem i polewą czekoladową. Wiele osób zastanawia się, ile kalorii znajduje się w jednej babeczce Wedla. W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.

Składniki babeczki Wedel

Przed ustaleniem liczby kalorii w jednej babeczce Wedel, należy przyjrzeć się jej składnikom. Oto lista składników babeczki Wedel:

  • Biszkopt kakaowy (mąka pszenna, cukier, jaja, kakao o obniżonej zawartości tłuszczu, syrop glukozowy, substancja spulchniająca E450i, E500ii, emulgatory: lecytyny (z soi), E471, E475, sól, aromat)
  • Krem (cukier, tłuszcz roślinny (palmowy, shea), mleko w proszku pełne, serwatka w proszku (z mleka), emulgatory: lecytyny (z soi), E492, E476, aromaty)
  • Polewa czekoladowa (cukier, tłuszcz roślinny (palmowy, shea), kakao o obniżonej zawartości tłuszczu, serwatka w proszku (z mleka), miazga kakaowa, emulgator: lecytyny (z soi), aromat)

Ile kalorii ma babeczka Wedel?

Według informacji podanych przez producenta, jedna babeczka Wedel waży 24 g i zawiera 117 kcal.

Składnik Ilość na 100 g Kcal na 100 g
Biszkopt kakaowy 52 g 418 kcal
Krem 30 g 515 kcal
Polewa czekoladowa 18 g 531 kcal

Jeśli chodzi o wartości odżywcze, jedna babeczka Wedel zawiera:

  • Węglowodany – 14,8 g
  • Tłuszcze – 6,6 g
  • Białka – 1,2 g
  • Błonnik – 0,5 g

Czy babeczka Wedel jest zdrowa?

Niestety, babeczka Wedel nie jest zdrowym wyborem, ponieważ zawiera dużo cukru, tłuszczu i kalorii, a jednocześnie niewiele składników odżywczych. Spożycie zbyt wielu słodyczy może prowadzić do nadwagi, cukrzycy, chorób serca i innych poważnych problemów zdrowotnych.

Zobacz też:  Ile kcal ma drożdżówka

Jak ograniczyć kalorie w babeczce Wedel?

Jeśli chcesz zjeść babeczkę Wedel, ale jednocześnie zależy Ci na zdrowiu i utrzymaniu wagi, warto sięgnąć po mniejszą porcję lub wybrać alternatywny produkt o niższej zawartości kalorii. Możesz także spróbować upiec babeczkę samodzielnie w domu, z użyciem mniej kalorycznych składników.

Czy można jeść babeczkę Wedel na diecie?

Jeśli jesteś na diecie i chcesz zjeść babeczkę Wedel, najlepiej zrobić to z umiarem i w ramach swojego dziennego limitu kalorycznego. Możesz także spróbować zastąpić babeczkę innym, mniej kalorycznym przysmakiem, np. owocami lub jogurtem naturalnym.

Czy babeczka Wedel zawiera gluten?

Tak, babeczka Wedel zawiera gluten, który jest obecny w mące pszennej użytej do wypieku biszkoptu kakaowego. Osoby z nietolerancją glutenu powinny unikać spożywania babeczek Wedla.

Czy babeczka Wedel jest wegańska?

Nie, babeczka Wedel nie jest wegańska, ponieważ zawiera mleko i tłuszcz roślinny, które mogą pochodzić z produktów pochodzenia zwierzęcego. Osoby na diecie wegańskiej powinny szukać alternatywnych, wegańskich przysmaków.

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też