Ile kalorii ma precel z Lidla?

Ile kalorii ma precel z Lidla?

Jeśli szukasz odpowiedzi na pytanie ile kalorii ma precel z Lidla, to dobrze trafiłeś. W tym artykule podamy dokładną wartość kaloryczną, ale także postaramy się wyjaśnić, jakie składniki odżywcze kryją się w tym przysmaku.

Czym jest precel?

Precel to popularne w Polsce pieczywo, które pochodzi z Niemiec. Charakteryzuje się kształtem warkocza, a jego skład jest dość prosty: mąka, woda, drożdże i sól. W przypadku precela z Lidla w składzie znajdziemy także syrop glukozowo-fruktozowy i olej rzepakowy.

Ile kalorii ma precel z Lidla?

Waga jednego precela z Lidla to około 60 gramów. Według informacji podanych na opakowaniu, w 100 gramach produktu znajdziemy 339 kcal. Oznacza to, że jeden precel z Lidla ma około 203 kalorii.

Jakie składniki odżywcze kryją się w precelu z Lidla?

Precel z Lidla, podobnie jak wiele innych pieczyw, jest źródłem węglowodanów złożonych, białka oraz błonnika. Warto jednak pamiętać, że z powodu dodatku syropu glukozowo-fruktozowego i oleju rzepakowego, jego skład nie jest idealny.

Węglowodany

W 100 gramach precela znajdziemy około 70 gramów węglowodanów, z czego większość stanowi skrobia. Warto jednak pamiętać, że syrop glukozowo-fruktozowy, który został dodany do produktu, również jest źródłem węglowodanów.

Zobacz też:  Jak obliczyć ilość kalorii, aby schudnąć?

Białko

W precelu z Lidla znajdziemy około 8 gramów białka na 100 gramów produktu. Białko jest niezbędne do budowy i regeneracji mięśni, dlatego warto włączyć je do swojego jadłospisu.

Błonnik

W 100 gramach precela z Lidla znajdziemy około 3,5 gramów błonnika. Błonnik jest niezbędny dla prawidłowego funkcjonowania układu trawiennego, a także pomaga w utrzymaniu prawidłowej masy ciała.

Czy precel z Lidla jest zdrowy?

Precel z Lidla, jak wiele innych pieczyw, nie jest idealnym produktem. Zawiera duże ilości węglowodanów i soli, co oznacza, że osoby z nadciśnieniem i cukrzycą powinny spożywać go z umiarem.

Czy precel z Lidla może być dobrym źródłem energii?

Tak, precel z Lidla może być dobrym źródłem energii, zwłaszcza dla osób, które prowadzą aktywny tryb życia i potrzebują szybkiej dawki węglowodanów. Warto jednak pamiętać, że spożywanie zbyt dużej ilości węglowodanów może prowadzić do przyrostu masy ciała. Dlatego też, jeśli planujemy spożyć precel, warto zwrócić uwagę na ilość spożywanych w ciągu dnia kalorii.

Czy precel z Lidla może być dobrym wyborem dla sportowców?

Precel z Lidla może być dobrym wyborem dla sportowców, zwłaszcza tych, którzy potrzebują szybkiej dawki energii przed treningiem. Warto jednak pamiętać, że precel zawiera dość dużo soli, co może prowadzić do odwodnienia organizmu. Dlatego też, jeśli chcemy spożyć precel przed treningiem, warto zadbać o odpowiednie nawodnienie organizmu i zwrócić uwagę na ilość soli spożywanej w ciągu dnia.

Jak spożywać precel z Lidla?

Precel z Lidla można spożywać na wiele różnych sposobów. Można go jeść samodzielnie, posmarowany masłem lub dżemem, a także wykorzystać jako dodatek do dań głównych, np. do zup. Warto jednak pamiętać, że precel zawiera dość dużo kalorii i soli, dlatego warto spożywać go z umiarem.

Podsumowanie

Precel z Lidla to popularne pieczywo, które może być dobrym źródłem energii. Jednak ze względu na dużą zawartość węglowodanów i soli, nie powinien być spożywany w dużych ilościach przez osoby z nadciśnieniem i cukrzycą.

Zobacz też:  Ile kcal ma chleb pszenny?

Często zadawane pytania (FAQ)

Jakie są składniki precla z Lidla?

W skład precla z Lidla wchodzi mąka, woda, drożdże, sól, syrop glukozowo-fruktozowy i olej rzepakowy.

Ile kalorii ma jeden precel z Lidla?

Jeden precel z Lidla ważący około 60 gramów ma około 203 kalorii.

Czy precel z Lidla zawiera gluten?

Tak, precel z Lidla zawiera gluten, dlatego nie jest odpowiedni dla osób cierpiących na chorobę trzewną lub nietolerancję glutenu.

Czy precel z Lidla można mrozić?

Tak, precel z Lidla można mrozić. Warto jednak pamiętać, że po rozmrożeniu może stracić na jakości.

Jak długo przechowywać precel z Lidla?

Precel z Lidla najlepiej spożyć w ciągu 2-3 dni od zakupu. Aby przedłużyć jego trwałość, można go przechowywać w zamkniętym opakowaniu w suchym i chłodnym miejscu.

Czy precel z Lidla można jeść na diecie?

To zależy od rodzaju diety, którą stosujemy. Jeśli chodzi o diety niskowęglowodanowe, precel z Lidla nie będzie dobrym wyborem ze względu na dużą zawartość węglowodanów. Jeśli jednak nie mamy problemu z ilością spożywanych węglowodanów, to precel z Lidla może być spożywany na diecie. Warto jednak zwrócić uwagę na ilość spożywanych kalorii oraz na dodatki, takie jak masło czy dżem, które mogą zwiększyć jego kaloryczność.

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też