Dietetyk Blog
Kalorie

Ile kcal ma wege wrap z McDonald’s?

Wege Wrap to jedno z najnowszych dań w ofercie McDonald’s, które zostało wprowadzone jako opcja wegetariańska.

DB
23 maja · 2 min czytania

Treść oraz materiały graficzne w tej publikacji zostały wytworzone z wykorzystaniem systemu sztucznej inteligencji.

Ile kcal ma wege wrap z McDonald's?

Wege Wrap to jedno z najnowszych dań w ofercie McDonald’s, które zostało wprowadzone jako opcja wegetariańska. Składa się z tortilli pszennej, sałaty lodowej, pomidora, ogórka, czerwonej cebuli, sosu majonezowego i pikantnego. Wege Wrap z McDonald’s to nie tylko pyszny, ale także zdrowy posiłek dla wegetarian i wegan. Jednym z najważniejszych pytań, jakie zadają sobie klienci McDonald’s, jest jednak to, ile kalorii zawiera ten wege wrap.

Jakie są wartości odżywcze wege wrapa z McDonald’s?

Wege Wrap z McDonald’s waży około 200 g i zawiera 262 kcal. Oto pełna tabela wartości odżywczych wege wrapa:

SkładnikiKalorie (kcal)Białko (g)Tłuszcze (g)Węglowodany (g)
Tortilla pszenna1403,62,225,6
Sałata lodowa10,10,010,2
Pomidory70,30,11,3
Ogórki10,10,010,1
Czerwona cebula60,20,011,3
Sos majonezowy980,210,71,2
Sos pikantny90,10,51,1
Razem:2624,613,630,8

Jakie są alternatywy dla wege wrapa z McDonald’s?

Jeśli chcesz wypróbować coś innego niż wege wrap z McDonald’s, warto zwrócić uwagę na inne opcje wegetariańskie lub wegańskie dostępne w menu. W Polsce McDonald’s oferuje kilka dań bez mięsa, takich jak: McWrap Veggie, Sałatka Grecka, Cheeseburger Veggie, Frytki oraz McFlurry OREO z bezmleczną pianką, które również są dostępne w opcji wegańskiej. Kaloryczność tych propozycji można porównać z wartością, jaką ma McWrap klasyczny, aby lepiej dopasować wybór do swoich potrzeb.

Jakie są zalety jedzenia wege wrapa z McDonald’s?

Wege Wrap z McDonald’s może być dobrym wyborem dla wegetarian i wegan, którzy szukają zdrowej opcji fast foodowej. Sałata, pomidory, ogórki i czerwona cebula są źródłem witamin i minerałów, a tortilla pszenna dostarcza błonnika i węglowodanów. Dodatkowo, sosy do wege wrapa są niskokaloryczne i mogą być dobrym dodatkiem smakowym. Uwzględniając kaloryczność wrapa pszennego, można trafniej ocenić, czy taki posiłek odpowiada indywidualnym potrzebom żywieniowym.

Czy wege wrap z McDonald’s jest dietetyczny?

Wege Wrap z McDonald’s może być uważany za posiłek dietetyczny, ponieważ zawiera około 260 kcal i jest bogaty w składniki odżywcze. Jednakże, tak jak w przypadku większości fast foodów, należy spożywać go z umiarem i w ramach zrównoważonej diety.

Czy wege wrap z McDonald’s jest bezglutenowy?

Wege Wrap z McDonald’s nie jest bezglutenowy, ponieważ tortilla pszenna, która jest jego głównym składnikiem, zawiera gluten. McDonald’s oferuje jednak kilka opcji bezglutenowych w swoim menu, takich jak frytki, sałatki i McFlurry bez ciastek.

Czy wege wrap z McDonald’s jest wegański?

Wege Wrap z McDonald’s może być wegański, jeśli wybierzesz opcję bez sosów lub zamiast sosów wybierzesz wegańskie alternatywy. McDonald’s oferuje również opcję bezmięsną w burgerze Cheeseburger Veggie, frytkach i sałatkach.

DB
Autor
Redakcja Dietetyk Blog

Tekst przygotowała redakcja serwisu.

Materiał ma charakter poradnikowy i nie zastępuje porady specjalisty.

Przeczytaj też

Wszystkie →