Jesteś nowicjuszem typerem? Z pewnością zastanawiasz się które są najmodniejsze gatunki zakładów na spotkania i jakie są oferty zawierania zakładów. Niniejszy artykuł umożliwi ci rozpoznać na czym polegają a także jakie istnieją typy zakładów.

1X2
Jest to od dawna najpopularniejsza forma zakładów proponowana przez bukmacherów. Typer typuje na wygranie którejś z drużyn lub remis. Poszczególne konkurencje sportowe cechują się jednak tym, iż pojedynek nie może zamknąć się remisem np. tenis. Następnie rodzaj zakładu zmienia postać do zakładu z dwiema drogami (1 albo 2) i możliwe są wtenczas dwa wyniki – zwycięstwo jednego albo drugiego zawodnika lub zespołu. Warto również przy okazji powiedzieć o tym, że sporo bukmacherów oferuje początkowy gratisowy kupon gdy gracz stawia na zdarzenie z trzema możliwymi efektami. Wtedy gracz może wystawić zakład a jeżeli okaże się on przegrany, bookmaker zwróci wszelką stawkę zakładu na konto gracza.

Over/Under
Po polsku zakład owy określany jest jako powyżej/poniżej natomiast określa on zakład gracza który oznacza czy w określonym meczu, bądź w wybranej jego części padnie powyżej czy mniej od pewnej ilości bramek. Przedstawiając więc zdarzenie sportowe dostaje się od bookmakera możliwość doboru progu np. w futbolu 1.5 gola, 2.5 gola, 3.5 gola itd. Gracz typując wydarzenie wybiera jedną z przedstawianych opcji – czy będzie powyżej (over) czy poniżej (under) określonej sumy bramek. Tak jak już wspomnieliśmy, typ ten może dotyczyć całego rozmiaru czasowego (np. w piłce nożnej 90minut + dodatkowy czas gry) a też na 1. połowę lub 2. część. W siatkówce osiągalne jest zawieranie zakładu powyżej/poniżej (over/under) określonej sumie setów oraz dodatkowo punktów w całym meczu bądź pewnym secie. Obok progów „połówkowych”, w ofertach bukmacherów często odszukać można całkowite liczby np. powyżej/poniżej 3 goli. Wtedy typując np. over (powyżej) 3 bramek – jeżeli będą 4 bramki użytkownik wygrywa, jeżeli będą 3 gole, kwota zakładu zostaje zwrócona dla gracza. Jeżeli nie chcesz ryzykować osobistych pieniędzy odrazu starcie gry, warto zapoznać się z jednym z serwisów jaka pokazuje wszystkie bonusy bukmacherskie, dzięki jakim będziesz mógł postawić bez ryzyka porażki, uzyskać gratisowe pieniądze na indywidualny pierwszy kupon lub zdublowanie początkowego depozytu.

Handicap
Jest to również niesłychanie popularny gatunek zakładu, w którym bookmakerzy „dodają” lub „odejmują” przed otwarciem meczu którejś z drużyn dokładną liczbę bramek. Bramki te na zamknięcie meczu uwzględniane są do końcowego rozstrzygnięcia. Przykładowo: rozgrywany jest mecz Real Madryt – Betis Sewilla. Typer typuje Handicap -3.5 na Real. Ostatecznie spotkanie kończy się zwycięstwem Królewskich 4:0 – kupon więc jest zwycięski, ponieważ drużyna z Madrytu wygrała z przeciwnikami, różnicą bramek większą niż 3.5.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here